خدمات شرکت دام نوژن سرو پارس

 

شرکت بین المللی نوژن، با سی سال سابقه، در حوزه خدماتی مانند تلقیح مصنوعی و پیشرفته در زمینه تولید وتامین مواد ژنی دام شامل اسپرم و جنین در گاو، گوسفندان و بزها ارائه میدهد. این فناوری به دامداران کمک میکند تا با بهره گیری از تکنیک های ژنتیکی برتر ، به بهبود و ارتقا در تولید محصولات دامی خود دست یابند.
 
سی سال تجربه، همراه با تعهد ما به رویکرد تیمی، موفقیت بیشتر در فرآیند انتقال جنین را تضمین کرده و به استاندارد برتری در صنعت تبدیل شده است.
ASAN GROUP

هویت گذاری دام

 
شناسایی انفرادی، مبنای اصلی هر فعالیت در صنعت دامپروری و بویژه اصلاح نژاد دام است. زیرا موفقیت هر برنامه اصلاح نژادی منوط به جمع آوری و ثبت دقیق اطلاعات عملکردی و سپس تصمیم به حذف یا انتخاب دامها بر اساس شاخص های مورد نظر به نژادگر می باشد.
 
امروزه ضرورت شناسایی خودکار عناصر و جمع آوری داده مرتبط به آنان بدون نیاز به دخالت انسان جهت ورود اطلاعات در بسیاری از عرصه های صنعتی ، علمی ، خدماتی و اجتماعی احساس می شود . در پاسخ به این نیاز تاکنون فناوری های متعددی طراحی و پیاده سازی شده است . به مجموعه ای از  فناوری ها که از آنان برای شناسایی اشیاء ، انسان و حیوانات توسط ماشین استفاده می گردد، شناسایی خودکار و یا به اختصار Auto ID  گفته می شود .  هدف اکثر سیستم های شناسایی خودکار ، افزایش کارآیی، کاهش خطاء ورود اطلاعات است. با هویت گذاری تزریقی دامها، امکان پیاده سازی بحثهای اتوماسیون دامی در میزان مصرف خوراک توسط دام، تشخیص اتوماتیک بیماریهای دام، سرشماری اتوماتیک، تغذیه دقیق دام و کاهش هزینه های دامداری و بسیاری موارد دیگر قابل اجرا خواهد بود که  شرکت رسا آمادگی خود برای انجام آن را اعلام می دارد.در این میان، دقیقترین ابزار ریزتراشه های مبتنی بر تکنولوژی RFID است که تاکنون از خارج از کشور وارد شده و بدلیل گران بودن تنها برای هویت گذاری اسب  و تا حدودی حیوانات خانگی (سگ و گربه) استفاده می شده  است.

صدور شناسنامه دام

 
 
 ثبت انساب و تشکیل شجره برای نسلهای متوالی، تشکیل بانک اطلاعات ژنتیکی و بیماریهای ژنتیکی، متمایز شدن  دامهای کارآمد و اصیل از سایر دامها ، ارائه بهتر خدمات از سوی دولت به دامهای ثبت شده و دارای شناسنامه، پیشگیری از سوءاستفاده افراد غیر صلاحیت دار جهت صدور شناسنامه، زمینه سازی برای حمایت‌های اقتصادی از پرورش دهندگان و صادر کنندگان  دام ، زمینه سازی برای امور اصلاح نژادی مانند: خالص نمودن اکوتیپ‌های مناطق مختلف کشور، سنتز نژادهای جدید، بهبود صفات نژادهای موجود و ثبت داخلی و بین المللی نژاد‌ها و هویت دار شدن  دامها و تعیین مالکیت آن‌ها از جمله مزایای شناسنامه دار کردن دام میباشد
 
Ranjbaran Farm group1
chalta farm

خدمات دامپزشکی

 
از اهداف مهم  بخش  تمرکز  بر بهداشت و پیشگیری و سپس تشخیص و درمان مورد نیاز ، توسعه  آنها ، بکارگیری نیروهای متخصص به منظور  سلامت آ دام  و حفظ و ارتقا بهداشت  در دامداریها   میباشد
 
همچنین درمان و پیگیری تخصصی بیماریهای پیچیده  از اهداف این شرکت است که با کادری بسیا حرفه ای و مجرب انجام میپذرد